Larry Bond – książki

Posted: 10/10/2010 in Książki Militarne

W Polsce wydano 7 z 12 książek napisanych przez tego autora.

1. „Czerwony Feniks” / „Red Phoenix” (1989, współautor – Patrick Larkin)

1994, Adamski i Bieliński, ~657 stron.

Akcja rozpoczyna się w Korei Południowej, wstrząsanej krwawymi zamieszkami, starannie inspirowanymi przez agentów wywiadu pónocnokoreańskiego. Przy pomocy Rosji siły zbrojne Korei Północnej przekraczają granicę 38 równoleżnika.Walki toczą się na pokrytych śniegiem wzgórzach Korei i głębinach Pacyfiku. Cały swiat z przerażeniem patrzy jak lokalny z początku konflikt przeradza się w trzecią wojnę światową.”

2. „Znienacka” / „The Enemy Within” (1997, współautor – Patrick Larkin)

1995, Adamski i Bieliński, ~361 stron.

„Zamach na most Goden Gate w San Francisco pociąga za soba setki ofiar. Waszyngton znajduje niezbite dowody, że za zamachem stał Iran.Odpowiedź jest miażdżąca. Jednak ci, którzy przeżyli amerykański odwet nie zamierzają czekać z założonymi rękami. Czy Peter Thorn zorientuje się w podwójnej grze generała Taleha? Czy USA pogrąży się w fali zamachów i rabunków? Co jest faktycznym celem irańskiego dyktatora?”

3. „Wir” / „Vortex” (1991, współautor – Patrick Larkin)

1998, Adamski i Bieliński, ~736 stron.

„U schyłku XX wieku w dobie upadku ZSSR i idei komunizmu dochodzi do kryzysu politycznego w Republice Południowej Afryki. Rząd w tym kraju przejmuje zdeklarowany fanatyk rasizmu. Powoduje to wybuch wojny domowej w której udział biorą czarni partyzanci. Nieodpowiedzialna polityka rządu RPA i jego agresja na sąsiedni kraj powoduje interwencje Kubańską. W walce o bogactwa naturalne RPA zaczynają uczestniczyć także Rosjanie i wojska USA.”

4. „Dzień Gniewu” / „Day of Wrath” (1999, współautor – Patrick Larkin)

1998, Adamski i Bieliński, ~308 stron.

„Helen Gray agentka FBI i Peter Thorn, pułkownik Sił Specjalnych, wpadają na ślad spisku mającego na celu fizyczną likwidację militarnej potęgi USA. Okazuje się, że mózgiem międzynarodowej organizacji terrorystycznej jest saudyjski multimiliarder.”

5. „Kocioł” / „Cauldron” (1993, współautor – Patrick Larkin)

2002, Adamski i Bieliński, ~623 stron.

„Ulega Wspólnota Europejska, a po przywództwo na kontynencie sięgają połączone sojuszem Francja i Niemcy. Na ich drodze staje Polska i konflikt z politycznego zaczyna przeradzać się w zbrojny…”

6. „Obrońca” / (z antologii, brak tytułu i roku opublikowania)

2002, Adamski i Bieliński, ~191 stron.

Obrońca to kryptonim amerykańskiego promu kosmicznego wyposażonego w prototypowy system broni laserowej i kinetycznej, którego zadaniem jest zniszczenie chińskiego superdziała, zdolnego wynosić na orbitę okołoziemską niszczyciele satelitów systemu nawigacyjnego GPS.”

7. „Niebezpieczny akwen” / „Dangerous Ground” (2005, współautor – Chris Carlson)

2009, Rebis, ~472 stron.

„Amerykański okręt podwodny USS Memphis otrzymał ostatnie, tajne zadanie: zlokalizować przeciekające rosyjskie zbiorniki paliwa atomowego na dnie Oceanu Arktycznego. Jerry Mitchell, nowy członek załogi (były pilot lotnictwa marynarki wojennej), musi stawić czoło temperamentom marynarzy, zawodnej maszynerii i niebezpieczeństwom rosyjskich wód terytorialnych. Prezydent Stanów Zjednoczonych, żywo zainteresowany powodzeniem misji, wysyła na okręt dwie zaufane współpracowniczki. Doktor Patterson i doktor Davis przekonają się, że na morzu wciąż pierwszy po Bogu jest kapitan, nie prezydent. Rosjanie nie pozostają bezczynni. Rosyjska flota rozpoczyna polowanie na Memphis, a jego załoga – walkę o życie.”

[Następny wpis tej kategorii to – „Dale Brown – info”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s