Act of War: Direct Action i High Treason cz.1

Posted: 16/10/2010 in Gry Strategiczne

Gry wydane – Act of War Gold Edition (RTS)

Act of War jest jedną z najlepszych strategii znajdujących się na liście dlatego poświęcę jej więcej miejsca niż zwykle. Jest to gra szczebla najwyższego czyli strategicznego – obecnie rzadko spotykanego.

– Polskie wydanie –

Na świecie AoW został bardzo dobrze przyjęty (600 tys.  sprzedanych egzemplarzy gry, zebrał bardzo dobre oceny) ale w Polsce z 2 powodów nie jest to popularna gra. Raz, że polski wydawca – CD Projekt z rocznym opóźnieniem (w odniesieniu do High Treason) wydał AoW  (na pocieszenie razem z dodatkiem i w wersji finalnej) a dwa to że wysoce prawdopodobnie wydał z błędem uniemożliwiającym rozgrywkę w High Treason (dobrze znany błąd prowadzący do wyrzucenia z gry po wybraniu żołnierza z pociskiem Javelin). Błąd prawdopodobnie wynika ze złego spolonizowania gry. Wydawca oczywiście miał gdzieś swoich klientów i nie wydał żadnej poprawki. Osoby które zakupiły tą grę widząc że nie da się w pełni w nią grać zrezygnowali z niej a ci którym się podobała zostali skutecznie zniechęceni do jej zakupu. Na szczęście szukając rozwiązania tego problemu znalazłem „Javelin fix” który naprawia błąd i da się już normalnie grać.

– Zalety –

Oto dlaczego AoW tak bardzo mi się podoba (a czego brakuje w innych grach):

– Można budować i walczyć współczesnymi okrętami wojennymi (nawodnymi i podwodnymi), przeprowadzać operacje desantowe. Walka na morzu to coś wspaniałego, a okręty też mogą ostrzeliwać cele lądowe.

– Można brać jeńców i nie chodzi tutaj o pojmanie członka załogi zniszczonego pojazdu, co można było spotkać w grach wcześniejszych. Po walce z piechotą wroga często mogą pozostawać ciężko ranni żołnierze wroga których można pojmać i otrzymać za nich fundusze.

– Do walki można wykorzystać różnych najemników. Chociaż ich wynajęcie kosztuje drogo w pewnych sytuacjach są bardzo przydatni.

Poza tym ta gra ma wiele innych zalet. Nie oznacza to jednak, że nie posiada wad, niedopracowań i błędów. Jednak są one na tyle małe, że nie ma większych problemów podczas walki.

– Polecam –

Ponieważ problem z błędem jest załatwiony, gra kosztuje niewiele (od 10zł), ma niewielkie wymagania i ciągle można grać przez internet gorąco zachęcam do powrotu do niej lub do zapoznania się z nią.

[Następny wpis tej kategorii to AoW: DA i HT cz.2 -pliki]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s