Dale Brown – książki

Posted: 29/10/2010 in Książki Militarne

W Polsce wydano 9 z 33 książek napisanych przez tego autora.

1. „Ostatnia misja Old Doga” / „Flight of the Old Dog” (1987)

1992, Prima Press, ~631 stron

„Potężny laser zainstalowany na Kamczatce może w ułamku sekundy zniszczyć dowolny cel nad powierzchnią ziemi… Ofiarą straszliwej broni pada wojskowa stacja kosmiczna, stanowiąca kluczowy element amerykańskiego systemu obrony przed międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi. Fiasko wysiłków dyplomatycznych zmusza Amerykanów do opracowania niezwykle śmiałego planu: jego podstawą jest eksperymentalny bombowiec B-52 „Old Dog”,wysoce skomputeryzowany i wyposażony w broń rakietową najnowszej generacji.”

2. „Srebrna wieża” / „Silver Tower” (1988)

1993, Amber, ~368 stron

„Na pokładzie amerykańskiej stacji kosmicznej „Srebrna Wieża” prowadzone są próby nowego laserowego systemu obronnego. W czasie orbitowania dowództwo stacji wykrywa przygotowania Związku Radzieckiego do inwazji na Iran. Rosjanie za wszelką cenę chcą zniszczyć „Srebrną Wieżę”. Konflikt supermocarstw grozi wojną nuklearną.”

3. „Droga służbowa” / „Chains of Command” (1993)

1994, Adamski i Bieliński, ~542 strony

„Akcja Drogi służbowej koncentruje się wokół dramatycznych wydarzeń na terytorium Mołdawii i Ukrainy, napadniętych przez Rosję, w której po aresztowaniu Borysa Jelcyna władzę przejęli zwolennicy odbudowy imperium.

Na ukraińskie i mołdawskie bazy wojskowe spadają neutronowe bomby. Po zaatakowaniu przez samoloty rosyjskie lotniska w Stambule i zatopieniu tureckich okrętów na Morzu Czarnym, do akcji wkraczają Stany Zjednoczone…”

4. „Młociarze” / „Hammerheads” (1990)

1995, Amber, ~640 stron

„Młociarze to amerykańska elitarna jednostka lotnicza uzbrojona w najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Jej głównym zadaniem jest zwalczanie narkotykowej mafii, dostarczającej towar do USA drogą morską i powietrzną. Południowoamerykański gang przemytniczy rzuci się w wir zaciekłej walki, wiedząc, że stawką jest przetrwanie…”

5. „Stalowe cienie” / „Shadows of Steel” (1996)

1998, Adamski i Bieliński, ~275 stron

„Lata pacyfistycznej polityki i obcinania budżetu wojskowego spowodowały, że Ameryka nie jest w stanie odpowiednio zareagować na jądrowy szantaż. Jedynie co jej zostało, to mała komórka wsparcia CIA, na której czele stoi Patrick McLanahan. Jego grupa dostaje bombowiec B-2 i rozkaz: Ratować świat przed wojną nuklearną.”

5. „Kapitol” / „Storming Heaven” (1994)

1999, Adamski i Bieliński, ~198 stron

„Henri Cazaux, jeden z najniebezpieczniejszych i najbardziej bezwzględnych terrorystów świata, mszcząc się za dawne krzywdy, prowadzi prywatną wojnę przeciw Stanom Zjednoczonym. Wiele lat czekał na zemstę i teraz, gdy Ameryka przeżywa kryzys, on rozpoczyna atak. Jego metoda jest prosta: wykorzystując samoloty transportowe jako bombowce, po kolei, metodycznie atakuje z powietrza amerykańskie lotniska. Po zbombardowaniu lotniska w Memphis, Cazaux udaje się zaatakować lotnisko w Dallas/Fort Worth. Następnym jego celem jest Waszyngton…”

7. „Cieśnina” / „Fatal terrain” (1997)

2000, Adamski i Bieliński, ~356 stron

„Na wieść o ogłoszeniu przez Tajwan niepodległości, Chińska Republika Ludowa postanawia dokonać inwazji na swoją zbuntowaną prowincję. Ponieważ wyspa jest potężnie ufortyfikowana, przywódcy ChRL postanawiają użyć broni jądrowej. Wydaje się, że już nic nie jest w stanie uratować Tajwanu. W ostatniej chwili na ratunek nadciąga formacja amerykańskich bombowców strategicznych XXI wieku – EB-52 „Megafortress”. Cieśnina to nie kolejny technothriller, ale fascynująca i zarazem przerażająca wizja dnia jutrzejszego, w którym wszelkie skrupuły w stosowaniu broni masowej zagłady ustępują przed imperialnymi zakusami…”

8. „Blaszany Drwal” / „The Tin Man” (1998)

2002, Adamski i Bieliński, ~154 strony

„Paul McLanahan, młodszy brat generała Patricka McLanahana, ulubionego bohatera Browna, kończy z pierwszą lokatą Akademię Policyjną w Sacramento. Już następnego dnia po uroczystej promocji udaje się na swój pierwszy w życiu patrol policyjny. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie to zarazem ostatni patrol – w starciu z tajemniczą grupą komandosów, którzy napadli na centrum handlowe, ginie jego partner, a sam Paul traci rękę na skutek odniesionych ran.
Wstrząśnięty tragedią młodszego brata, generał McLanahan postanawia rozprawić się z gangiem. Z prośbą o pomoc zwraca się do starego przyjaciela Jona Mastersa, który oddaje do jego dyspozycji wszystkie środki techniczne, którymi dysponuje firma Sky Masters. Wśród nich jest prototypowy kombinezon bojowy, dający swojemu użytkownikowi nieograniczone wręcz możliwości…”

9. „Materiał na dowódcę” / „Combat Leadership Material” (z antologii, brak roku publikacji)

2003, Adamski i Bieliński, ~158 stron

„W przestrzeni powietrznej nad Zatoką Perską pojawił się samolot naddźwiękowy, którego nie mogą wykryć nawet radary samolotów amerykańskiego dzoru powietrznego.
Stacjonująca na Diego Garcia eskadra bombowców najnowszej generacji, pod dowództwem generała Brada Elliota, otrzymuje zadanie zidentyfikowania intruza…”

[Następny wpis tej kategorii to „Tom Clancy – info”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s