Tom Clancy – książki cz.1

Posted: 15/11/2010 in Książki Militarne

W Polsce wydano 31 książek (KJMT) tego autora.

* Nie uwzględniono książek serii NetForce (FBI) i Power Plays (polityka).

Uwaga – niektóre serie i niektóre nowsze książki z pozostałych serii (i bez serii) są tylko sygnowane nazwiskiem tego autora.

(bez serii)

1. „Czerwony sztorm” / „Red Storm Rising” (1986, współautor – Larry Bond)

1992, Adamski i Bieliński, ~754 strony

Atak muzułmańskich terrorystów niszczy syberyjską rafinerię. Zwiążek Radziecki staje w obliczu kryzysu energetycznego. Politbiuro postanawia zdobyć roponośne tereny siłą. Na Kremlu powstaje Czerwony Sztorm – strategiczny plan uderzenia na Zachód…”

2. „EndWar” / „EndWar” (2008, współautor – David Michaels)

2008, Amber, ~240 stron

Rok 2016. W wojnie atomowej ginie 20 milionów ludzi. Przepadają całe bliskowschodnie zasoby ropy. Teraz warunki dyktuje Rosja. Potężna armia rosyjska atakuje Amerykę. Jej przewaga jest miażdżąca. Jest tylko jeden sposób, by ocalić Stany Zjednoczone. Sierżant Nathan Vatz z jednostki specjalnej Alfa ma do wypełnienia misję w sercu Moskwy. Ale może ją pokrzyżować piękna i niebezpieczna pułkownik GRU…”

3. „Ghost Recon” / „Ghost Recon” (2008, współautor – David Michaels)

2008, Amber, ~224 strony

„Siły specjalne USA to najlepsi żołnierze, wyszkoleni do wykonania najtrudniejszych zadań za linią wroga. Lecz wśród nich jest tajny oddział przeznaczony do zadań wyjątkowych- elitarny Ghost Recon. Podczas misji w Chinach kapitan Scott Mitchell i jego komandosi muszą wyeliminować przywódców potężnej organizacji, której zrealizowane plany mogą oznaczać trzecią wojnę światową. Najlepszy trening nie przygotował Scotta do tego, z czym przyjdzie mu się zmierzyć, kiedy stanie oko w oko z dawnym wrogiem. Bo w tej operacji każdy ma własne rachunki do wyrównania…”

(seria Splinter Cell)

1. „Kolekcjoner” / „Splinter Cell” (2004, współautor – David Michaels)

2005, De Facto, ~358 stron

W odpowiedzi na nasilające się ataki grup terrorystycznych, wyposażonych w najnowsze zdobycze techniki wojskowej, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych powołała do życia trzeci wydział – tajną jednostkę, w ramach której działają agenci o niezwykłych umiejętnościach – kolekcjonerzy.”

2. „Operacja Barakuda” / „Operation Barracuda” (2005, współautor – David Michaels)

2006, Amber, ~224 strony

Ma licencję na szpiegowanie, kradzież, sabotaż i zabijanie – po to, by chronić Amerykę. Pracuje dla supertajnego wydziału Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Działa sam. Uderza niespodziewanie. Jest niewidzialny, nieuchwytny, tak przebiegły i tak bezwzględny jak jego przeciwnicy. Ale ma jedną przewagę. Nazywa się Sam Fisher i jest z sekcji specjalnej.”

3. „Szach-mat” / „Checkmate” (2006, współautor – David Michaels)

2007, Amber, ~248 stron

Tylko nieliczni wiedzą o jego istnieniu. Działa ponad prawem. Kiedy stawką jest życie milionów Amerykanów, nikt nie może zastąpić Sama Fishera, agenta supertajnego wydziału Agencji Bezpieeczeństwa Narodowego. Jego specjalność to straceńcze misje- zbyt ryzykowne dla CIA i FBI. Tym razem Fisher musi przechwycić zmierzający ku wybrzeżu Stanów Zjednoczonych frachtowiec ze smiercionośnym ładunkiem na pokładzie. Ma tylko dwa wyjścia: zatrzymać statek lub zginąć w akcji.”

4. „Sojusz zła” / „Fallout” (2007, współautor – David Michaels)

2008, Amber, ~216 stron

Wybrzeże Grenlandii. Kuter rybacki wyławia dryfującą tratwę ratunkową. Ale uratowany rozbitek wkrótce umiera… na chorobę popromienną. Sam Fisher, superagent z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, musi rozwiązać zagadkę zabójczej substancji – groźnej broni, której produkcja zakazana jest na całym świecie. Dysponuje nią jeden człowiek: fanatyk, który w imię przeszłości zamierza zniszczyć przyszłość zachodniego świata.”

[Następny wpis tej kategorii to „Tom Clancy – książki cz.2”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s