Tom Clancy- książki cz.2

Posted: 24/11/2010 in Książki Militarne

Seria „Centrum Szybkiego Reagowania”

1. „Centrum” / „Op-Center” (1995, współautor – Jeff Rovin)

1995, Adamski i Bieliński, ~344 strony

„Eksplozja bomby w centrum Seulu. Amerykański samolot zestrzelony nad Koreą. Próba zamachu na amerykańską bazę wojskową w strefie zdemilitaryzowanej. Do akcji wkracza Centrum Szybkiego Reagowania. Za zamachami nie stoi Korea Północna, lecz ktoś, kto dla swoich szaleńczych celów nie zawaha się wywołać globalnego konfliktu.”

2. „Zwierciadło” / „Mirror Image” (1995, współautor – Jeff Rovin)

1997, Adamski i Bieliński, ~318 stron

Rosyjski minister spraw wewnętrznych przegrywa wybory prezydenckie. Ale nie rezygnuje z przejęcia władzy. Umiejętnie szantażuje za pośrednictwem terrorystów rząd Stanów Zjednoczonych, by nie mieszał się do mających wkrótce nastąpić wydarzeń w Rosji i na Ukrainie. Jego plan wydaje się bezbłędny, lecz nie uwzględnia jednego: gotowej do akcji elitarnej jednostki Centrum Szybkiego Reagowania.”

3. „Racja stanu” / „Games of State” (1996, współautor – Steve Piecznik)

1997, Adamski i Bieliński, ~332 strony

Niemcy. Neonazistowska bojówka napada na ekipę realizującą film o II wojnie światowej. Zabija filmowców, zabiera cenne rekwizyty. Ale to dopiero początek przygotowań do zuchwałego zamachu… Tymczasem zespół Centrum Szybkiego Reagowania negocjuje w Niemczech zakup nowoczesnej broni. Nieoczekiwanie ich misja zmienia się w walkę o uchronienie świata przed odrodzeniem potęgi faszyzmu.”

4. „Casus belli” / „Acts of War” (1996, współautor – Steve Piecznik)

1997, Adamski i Bieliński, ~357 stron

Turcja. Kurdyjscy terroryści opanowują wielką tamę na Eufracie. Jej wysadzenie będzie pierwszym krokiem w realizacji ich planu: wywołania wojny na Bliskim Wschodzie.
Do akcji wkracza elitarna amerykańska jednostka. Przeciwnik przejmuje jednak ich centrum dowodzenia. Komandosi muszą odzyskać kontrolę nad sytuacją, zanim terroryści dotrą do najbardziej tajnych informacji…”

5. „Równowaga” / „Balance of Power” (1998, współautor – Steve Piecznik)

1998, Adamski i Bieliński, ~300 stron

Wysłannik amerykańskiej tajnej agendy rządowej Centrum Rozwiązywania Sytuacji Kryzysowej zostaje zastrzelony przed gmachem hiszpańskiego parlamentu – Kortezów. Wkrótce potem w wyniku zamachu bombowego ginie grupa wpływowych biznesmenów katalońskich. Cała Hiszpania staje się sceną rozruchów i zamieszek, których zwieńczeniem jest zamach stanu przeprowadzony przez Generała Amadoriego, szefa wywiadu armii. Nad Hiszpanią zawisa cień generała Franco…”

6. „Oblężenie” / „State of Siege” (1999, współautorzy – Steve Piecznik, Jeff Rovin)

1999, Adamski i Bieliński, ~316 stron

Nowy Jork. Grupa byłych oficerów planuje napad stulecia…
Paul Hood, szef Centrum Szybkiego Reagowania, odchodzi na emeryturę. Opuszcza dyrektorskie biurko z nadzieją, że już nigdy nie będzie musiał zażegnywać żadnego międzynarodowego konfliktu. Ale gdy porywacze zajmują gmach ONZ i biorą zakładników, znów musi wkroczyć do akcji, i to trudniejszej niż kiedykolwiek wcześniej. Wśród zakładników jest jego córka…”

7. „Misja honoru” / „Mission of Honor” (1999, współautor – Jeff Rovin)

2005, Amber, ~318 stron

Botswana. Porywacze, którzy uprowadzili katolickiego księdza, żądają, by misjonarze opuścili kraj. Lecz Watykan nie zamierza ustąpić. Zleca Centrum Szybkiego Reagowania misję: odkryć, co naprawdę kryje się za porwaniem. Ale żeby zniweczyć groźny plan, komandosi muszą przeprowadzić straceńczą akcję w sercu afrykańskiej wojny…”

8. „Czas zdrady” / „Call of Treason” (2004, współautorzy – Steve Piecznik, Jeff Rovin)

2005, Amber, ~288 stron

Reorganizacja Centrum Szybkiego Reagowania doprowadza do likwidacji komórki zarządzanej przez Mike’a Rodgersa. Propozycja współpracy od kandydata na prezydenta wydaje się więc darem od losu. Ale wkrótce Rodgers odkrywa ciemną stronę kampanii prezydenckiej. I musi zdecydować: czy nadal lojalnie wspierać kandydata, czy przerwać falę zbrodni…”

9. „Wojna orłów” / „War of Eagles” (2005, współautorzy – Steve Piecznik, Jeff Rovin)

2006, Amber, ~304 strony

„Stany Zjednoczone. Eksplozja chińskiego frachtowca przewożącego nielegalnych robotników. RPA. Wybuch w rafinerii należącej do Chińczyków. Taipei. Zamach na chińskiego handlarza żywym towarem. W rządzie Chińskiej Republiki Ludowej trwa walka frakcji. Celem jest władza. Środkiem do celu – zdetonowanie satelity z promieniotwórczym plutonem. Centrum Szybkiego Reagowania to ostatnia szansa dla świata zagrożonego katastrofą”

10. „Dziel i zdobywaj” / „Divide and Control” (2001, współautor – Jeff Rovin)

2008, Amber, ~256 stron

Miejsce spisku: Departament Stanu. Cel: amerykańska interwencja zbrojna w Azji Środkowej i dominacja na Morzu Kaspijskim. Przeszkoda: prezydent Stanów Zjednoczonych, zwolennik polityki pokojowej. Tylko Paul Hood, agent Centrum Szybkiego Reagowania może zdemaskować spiskowców, ocalić honor prezydenta i powstrzymać machinę wojenną, zanim będzie za późno…”

11. „Linia kontroli” / „Line of Control” (2001, współautor – Jeff Rovin)

2009, Amber, ~256 stron

Tylko Centrum Szybkiego Reagowania może wykonać to zadanie: zdusić bunt przeciwko rządowi indyjskiemu, który wzniecają bojówki islamskie. Ale komandosi elitarnej jednostki zostają uwięzieni w epicentrum działań wojennych, a ich los spoczywa w rękach człowieka, który może ich zarówno uwolnić, jak i sprzedać…”

12. „Morze ognia” / „Sea of Fire” (2003, współautor – Jeff Rovin)

2009, Amber, ~304 strony

Nieprzytomny Singapurczyk wyłowiony z fal Pacyfiku wzbudza panikę w Waszyngtonie. Ma na ciele ślady substancji radioaktywnych. Centrum Szybkiego Reagowania dostaje zadanie: przeszkodzić międzynarodowej korporacji w sprzedaży odpadów nuklearnych – najniebezpieczniejszemu terroryście świata.”

[Następny wpis tej kategorii to „Tom Clancy – książki cz.3”]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s