Stephen Coonts – książki

Posted: 30/12/2010 in Książki Militarne

W Polsce wydano 10 książek (KJMT) tego autora.

seria z Jake’m Grafton’em

  1. Oblężenie” / „Under Siege” (1990)

1994, Adamski i Bieliński, ~442 strony

„”Katastroficzny obraz demokracji amerykańskiej zaatakowanej przez bezwzględnych bossów karteli narkotykowych. Wynajęty przez nich strzelec wyborowy otrzymuje zadanie likwidacji czołowych postaci ze świata polityki USA. Pierwsze miejsce na liście zamachowców
zajmuje prezydent George Bush”

2. „Szkarłatny jeździec” / „The Red Horseman” (1993)

1994, Adamski i Bieliński, ~410 stron

„Admirał Jake Grafton, zastępca dyrektora Agencji Wywiadu Wojskowego zostaje oddelegowany do Moskwy, by nadzorować z ramienia Stanów Zjednoczonych niszczenie rakiet międzykontynentalnych.W tym zadaniu starają mu się przeszkodzić agenci KBG oraz … CIA. Sprawą sprzedaży rosyjskich rakiet na Bliski Wschód żywotnie zainteresowany jest też izraelski Mossad.

3. „Lot Intrudera” / „Flight of the Intruder” (1986)

1996, Adamski i Bieliński, ~319 stron

„Porucznik Jake „Chirurg” Grafton, pilot samolotu szturmowego A-6 Intruder, operującego z pokładu lotniskowca USS „Shiloh” podczas powrotu z kolejnej misji nad Północnym Wietnamem traci bombardiera-nawigatora, którego trafia wystrzelony na oślep pocisk z karabinu północnowietnamskiego wieśniaka…. Grafton postanawia pomścić przyjaciela i, wbrew rozkazom przełożonych, przeprowadza atak na cel położony w centrum Hanoi – stolicy Północnego Wietnamu… To jedno bombardowanie może zmienić losy całej wojny…”

4. „Ostatni lot” / „Final Flight” (1986)

1999, Adamski i Bieliński, ~322 strony

„Kiedy na pokładzie amerykańskiego lotniskowca o napędzie atomowym klasy Nimitz pojawia się rutynowa wycieczka dziennikarzy, nic nie zapowiada zbliżającego się ataku terrorystycznego. Ponieważ w magazynach okrętu znajdują się bomby atomowe, od powodzenia ataku zależy równowaga sił na świecie. Dowódcą sił powietrznych lotniskowca jest Jake Chirurg Grafton – znany polskiemu czytelnikowi z poprzednich powieści Coontsa – i to właśnie on musi stawić czoło napastnikom.”

5. „Minotaur” / „The Minotaur” (1989)

2000, Adamski i Bieliński, ~347 stron

„Głęboko zakonspirowany wewnątrz Departamentu Obrony szpieg rosyjski, przekazuje do Moskwy tajne informacje dotyczące miedzy innymi nowego samolotu szturmowego Marynarki, ukrytego pod kryptonimem A-12. Oficer odpowiedzialny za projekt tego samolotu ginie w tajemniczych okolicznościach. Jego następcą zostaje komandor Jake Grafton, który po wielomiesięcznej rekonwalescencji powraca do służby…”

6. „Syberia” / „Fortunes of War” (1998)

2000, Adamski i Bieliński, ~300 stron

„Do pałacu cesarskiego w Tokio wdziera się grupka fanatycznych wojskowych i tradycyjnym mieczem „katana” ścina głowę cesarzowi Japonii. Zamach jest jedynie wstępem do całej serii incydentów, które doprowadzają do … inwazji wojsk japońskich na Syberię. To chyba najciekawsza z powieści Coontsa od czasu „Lotu Intrudera”. Autorowi udało się połączyć zapierającą dech w piersiach intrygę z głęboką znajomością taktyki lotnictwa XXI wieku.”

7. „Kuba” / „Cuba” (1999)

2003, Rebis, ~449 stron

„Schorowany przywódca Kuby, Fidel Castro, jest bliski śmierci. Amerykanie chcą mieć wpływ na to, kto obejmie władzę na strategicznie bezcennej wyspie. Na dodatek jedna z kubańskich frakcji dowiaduje się o arsenale broni przechowywanej wciąż przez Stany nad zatoką Guantanamo.”

8. „Honkong” (2000)

2003, Rebis, ~381 stron

„Hongkong pod nową administracją wciąż jest tyglem, w którym gotują się sprzeczne interesy USA, Chin i Wielkiej Brytanii. Gdy amerykański konsul Virgil Cole wplątany zostaje w aferę finansową, pomoc oferują mu Jake i Callie Graftonowie, długoletni przyjaciele. Tymczasem chiński gubernator Sun Siu Kin zleca porwanie Callie, by zmusić Virgila i Jake’a do zaprzestania dochodzenia. Jake próbuje uratować żonę. By tego dokonać, musi ustalić, komu może zaufać tak wśród przedstawicieli Zachdu, walczących o wpływy w nowym, skomplikowanym układzie, jak również wśród chińskich patriotów.”

9. „USS America” / „America” (2001)

2003, Rebis, ~432 strony

„USS America, najnowocześniejszy okręt podwodny świata, który właśnie wypływa w swój dziewiczy rejs, zostaje porwany. Z jego pokładu zostają wystrzelone pociski: jeden z nich niszczy Biały Dom, drugi eksploduje nad Waszyngtonem. Komu tym razem zależy na zniszczeniu potęgi Stanów Zjednoczonych?
Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem: trzeba odnaleźć Americę, ustalić, kto jest mocodawcą terrorystów, a przede wszystkim – nie dopuścić do wystrzelenia pozostałych pocisków.”

10. „Wolność” / „Liberty” (2003)

2004, Rebis, ~496 stron

„Na ławce w cichym zakątku parku na Manhattanie – zaledwie kilka kilometrów od ruin wież World Trade Center – szpieg Janos Ilin przekazuje admirałowi Jake’owi Graftonowi alarmującą wiadomość: skorumpowany rosyjski generał sprzedał cztery głowice jądrowe radykalnej islamskiej grupie terrorystycznej zwanej Mieczem Islamu. Terroryści zamierzają zdetonować bomby w Ameryce, wszczynając świętą wojnę między zachodnią cywilizacją a światem islamu. Polując na nich, Grafton z konieczności trafia w bagno polityków, technomiliarderów, zdrajców i szpiegów. Szybko przekonuje się, że nie wszyscy terroryści pochodzą z Bliskiego Wschodu. Nie brakuje i takich, którzy udają amerykańskich patriotów.”

[Następny wpis tej kategorii – „Harold Coyle – info, książki”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s