Joint Task Force

Posted: 05/01/2011 in Gry Strategiczne

Gry wydane – Joint Task Force (RTT)

Ogólnie JTF to bardzo udana strategia. Jej mocną stroną jest porządny poziom realizmu i możliwość dowodzenia współczesnymi pojazdami bojowymi. Pod względem rozgrywki podobna jest do 9 Kompanii – tutaj też dużą rolę odgrywa piechota. W JTF zastosowano podobny pomysł z uważaniem na cywilów jak w Conflict Zone (na szczęście nie trzeba tak bardzo uważać). Niestety jest to strategia niezbyt popularna, ponieważ z powodu praktycznie zerowego jej marketingu – nie wiele o niej słychać i przez to wiele osób myśli że nie jest to gra warta uwagi lub po prostu o niej nie wie.

– ZALETY –

Do zalet JTF można zaliczyć: naprawdę dobrze prezentującą się grafikę (szczegółowe modele pojazdów), dużą ilość misji (20), zróżnicowane i interaktywne otoczenie (pustynia, dżungla, piechota może korzystać z budynków, destrukcja obiektów), rozbudowane opcje multiplayera, realizm (piechota może ukrywać się za przeszkodami, uzupełnianie amunicji dużego kalibru, limitowane naprawy, sposób dostarczania pojazdów), duża grywalność.

Na pochwałę zasługuje polonizacja. Porównując jej jakość z zaprezentowaną w AoW, panowie z CD Projekt spisali się na -5.

Jeśli ktoś lubi to w JTF są elementy RPG: można mieć wpływ na częściowe uzbrojenie żołnierzy, są bohaterowie którzy mogą zdobyć kolejne umiejętności ze sporego ich zasobu.

– WADY –

Jak w każdej grze tak i w JTF nie ustrzeżono się wad. Na szczęście nie mają one dużego znaczenia dla rozgrywki. Przede wszystkim brak szczególnego elementu, z którego JTF mógł być znany i kojarzony. Może się wydawać że końcowe misje są zrobione na siłę. Pojazdów jest stosunkowo niewiele, niektóre z nich albo występują tylko w kilku misjach albo do ich wykonania nie są przydatne, są one zbyt wytrzymałe. Jak dla mnie jest jeszcze jeden mankament dotyczący pojazdów otóż niektóre nie posiadają uzbrojenia które jest u nich widoczne: w AH-64 są widoczne wyrzutnie pocisków powietrze-powietrze ale w grze nie są uwzględnione, w M2 Bradley jest widoczna wyrzutnia pocisków przeciwpancernych ale też nie można z nich korzystać.

– INFO –

rok wydania – 2006, polski wydawca – CD Projekt

oficjalna strona – wygasła, dodatkowe pliki – brak

! gra wymaga zainstalowania PhysX (51MB)

! Jeśli ktoś jest chętny zagrać ze mną w multi to zapraszam kontakt przez e-mail)

 

[Następny wpis tej kategorii to „Men of War: Vietnam”]

Komentarze
  1. pAdamski pisze:

    Podzielam zdanie, że gra jest świetna. Interfejs pozostawia wiele do życzenia, np. nie ma możliwości zaplanowania łańcucha rozkazów lub dalekiego odjazdu kamery jak w przypadku Supreme Commander, jednak klimat jest świetny. Kampania jest bardzo długa i wciągająca, każdą z 20 misji można rozgrywać na kilka sposobów, genialny jest pomysł, aby dać możliwość przechodzenia kampanii z DRUGIM GRACZEM w kooperacji przez LAN lub internet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s