Panzers – Zimna Wojna

Posted: 23/01/2011 in Gry Strategiczne

Gry wydane – (Codename) Panzers – Cold War (RTS)

Kolejna odsłona znanej serii gier strategicznych „Panzers”. Tym razem tematem gry nie jest II WŚ tylko Zimna Wojna a właściwie jej początek. Dla niektórych jest to zła wiadomość a dla innych (tych co lubią bardziej zaawansowane uzbrojenie) dobra. Podobnie jak w World in Conflict akcja nie zostanie oparta na prawdziwym konflikcie tamtego okresu a na alternatywnej rzeczywistości w której historia potoczyła się zupełnie inaczej.

– WSTĘP –

Główną zaletą P: ZW duży stopień rozbudowania gry. Posiłki dostarczane są nie tylko drogą powietrzną ale także drogą morską (statkami) lub lądową (drogami lub koleją) co jest bardzo realistyczne tym bardziej, że niektóre punkty „rozładunkowe” trzeba wcześniej zdobyć. Typów pojazdów oddanych do dyspozycji graczowi nie jest zbyt dużo ale można je modyfikować co znacznie niweluje tą wadę. Liczba broni dostępnych dla piechoty także nie jest imponująca ale wystarcza do stosowania różnych taktyk walki. Żołnierze piechoty posiadają sporo umiejętności oraz mogą budować polowe konstrukcje ułatwiające walkę. Mapy są rozbudowane pod względem obiektów i opłaca się je przeszukiwać, ponieważ zawsze można coś przydatnego do walki znaleźć (dodatkowe jednostki, tunele). Twórcy nie zapomnieli także o dodaniu kilku rodzajów wsparcia które można wzywać.

Największą wadą P: ZW jest kiepska optymalizacja przez którą do płynnej gry potrzeba komputera o dobrych podzespołach (strategia ta ma większe wymagania niż wydany pół roku później World in Conflict). Narzekać można też na AI przeciwnika i sojuszniczych jednostek.

– ZŁA WIADOMOŚĆ –

Szukając dodatkowych informacji o tej grze na oficjalnym forum Atari znalazłem bardzo złą wiadomość dla tych którym spodobała się ta gra. Otóż developer tej gry (InnoGlow) ma nowe jednostki, łatki i edytor map do  P: ZW jednak nie może ich opublikować ponieważ prawa do tej strategii posiada Atari. Dla tej firmy ta strategia jest już zamkniętym rozdziałem i nie ma szans by użytkownicy dostali te dodatki.

– INFO –

data polskiej premiery – marzec 2009, polski dystrybutor – CD Projekt

oficjalna strona – www.atari.com

fan site – brak

P: ZW  jest dość rozlegle opisana na gram.pl (pod opisem gry)

multiplayer – TAK

koszt – 19-20 zł (+ ewentualne koszty przesyłki, oryginały w sklepach)

[Następny wpis tej kategorii to „Soldiers of Anarchy”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s