Michael DiMercurio – książki.

Posted: 26/01/2011 in Książki Militarne

W Polsce wydano 9 książek tego autora.

1. „Finałowe starcie” / „Barracuda Final Bearing” (1996)

2001, Amber, ~325 stron

„Japonia, zagrożona atakiem nuklearnym Wielkiej Mandżurii, uderza pierwsza. Świat staje w obliczu wojny atomowej. Wysłana na Daleki Wschód amerykańska flota zostaje zdziesiątkowana przez japońskie łodzie podwodne nowej generacji. Zmierzyć się z nimi mogą tylko dwa supernowoczesne okręty admirała Michaela Pacino, wyposażone w supertajną broń…”

2. „Zasięg rażenia” / „Piranha: Firing Point” (1997)

2001, Amber, ~261 stron

„Morze Wschodniochińskie. Tajemniczy terroryści atakują sześć japońskich nuklearnych łodzi podwodnych. Zachód jest przekonany, że okręty zatonęły. Tylko jeden człowiek podejrzewa prawdę. Pod jego rozkazami wyrusza w morze supernowoczesny okręt podwodny: tajna broń Ameryki, ostatnia szansa świata w desperackiej walce o wolność.”

3. „Wektor zagrożenia” / „Threat Vector” (2000)

2001, Amber, ~350 stron

„Najnowocześniejsza łódź podwodna zbudowana przez potężny międzynarodowy koncern zbrojeniowy musi przejść test sprawności bojowej. Jej kapitan, admirał Nowskoj, były głównodowodzący rosyjskiej Floty Północnej, otrzymuje specjalny rozkaz. Ma zatopić amerykański krążownik. W pościg za Rosjaninem rusza najlepszy okręt podwodny US Navy…”

4. „Płomienie pod lodem” / „Voyage of the Devilfish” (1992)

2002, Amber, ~231 stron

„Kaliningrad. Chluba rosyjskiej floty podwodnej. Supernowoczesny okręt atomowy kieruje się pod polarną pokrywę lodową. Admirał Nowskoj planuje nuklearny atak na Amerykę. Przeciw niemu zostaje wysłany USS Devilfish. Rozkaz kapitana Pacino brzmi: znależć i zniszczyć rosyjski okręt. Ale amerykański dowódca ma jeszcze jeden cel…”

5. „Atak Wilka Morskiego” / „Attack of the Seawolf” (1993)

2003, Amber, ~320 stron

„Amerykański okręt podwodny nie wraca z tajnej misji szpiegowskiej. Jest w rękach Chińczyków. Stany Zjednoczone muszą go odzyskać. Supernowoczesny okręt podwodny dostaje rozkaz: wykraść zagubiony okręt z bazy strzeżonej przez całą chińską flotę…”

6. „Faza ataku” / „Terminal Run” (2002)

2004, Amber, ~336 stron

„Trwa wojna Chin z Indiami. Do akcji wkracza amerykański supernowoczesny bezzałogowy okręt podwodny. USS Snarc zostaje jednak porwany. Chińczycy zamierzają wystrzelić jego pociski na Stany zjednoczone. Amerykanie muszą za wszelka cenę zniszczyć Snarca. Przeciwko niemu wyrusza eksperymentalny okręt podwodny dowodzony przez admirała Pacina…”

7. „Głębokość alarmowa” / „Emergency Deep” (2004)

2005, Amber, ~268 stron

„Zbudowany na Murmańsku superokręt podwodny ma trafić w ręce arabskiego terrorysty. I przeprowadzić atak jądrowy na Izrael. CIA musi za wszelką cenę zdobyć okręt. Tylko jeden człowiek może przeniknąć na pokład i przejąć Lirę, zanim atomowa katastrofa pochłonie świat…”

8. „Ostatnia misja „Phoenixa” / „Phoenix Zero Sub” (1994)

2006, Amber, ~418 stron

„Na pokładzie arabskiego okrętu podwodnego znajdują się pociski rakietowe z głowicami zawierającymi śmiercionośny ładunek. Ich celem jest Waszyngton. Amerykański okręt podwodny „Phoenix” otrzymuje rozkaz przechwycenia „Hegiry”. U wybrzeży Grenlandii zostaje jednak poważnie uszkodzony i osiada na dnie oceanu…”

9. „Pełne zanurzenie” / „Vertical Dive” (2005)

2006, Amber, ~336 stron

„Najnowszy okręt podwodny francuskiej marynarki wojennej to cud techniki. „Le Vigilant” jest niewykrywalny przez sonar. Ale kiedy dostaje się w ręce algierskich terrorystów, staje się największym zagrożeniem w historii. Okręt jest uzbrojony w rakiety balistyczne z głowicami jądrowymi, a pierwszym celem terrorystów jest Paryż…”

[Następny wpis tej kategorii to „Cliff Garnett – info”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s