Soldiers of Anarchy

Posted: 01/02/2011 in Gry Strategiczne

Gry wydane – Soldiers of Anarchy (RTT)

SoA to udane połączenie strategii i RPG. 10 lat po zagładzie ludzkości spowodowanej przez pewnego wirusa bohater wraz z kilkoma innymi żołnierzami postanawia opuścić bazę wojskową w której ukrywali się przez ten czas. Okazuje się że sporo ludzi jednak przetrwało ale sytuacja wygląda bardzo nieciekawie.

Podczas kampanii gracz będzie ograniczoną grupą wojaków, za pomocą których będzie wykonywał różne misje. Broń i amunicję można pozyskać tylko w jeden sposób – zabrać wcześniej zabitym jednostkom nieprzyjaciela. Każdy członek grupy dowodzonej przez gracza może zabrać ze sobą ograniczoną miejscem ilość amunicji i broni. W walce każdy z nich zdobywa doświadczenie dzięki któremu gracz może wybrać mu specjalizację np: broń precyzyjna (snajperska), broń ciężka. Pojazdy także można zdobyć poprzez przejęcie albo zająć puste albo jeśli ma się szczęście tak uszkodzić by wroga załoga zginęła. Korzystać można z całkiem szerokiego wachlarza pojazdów, także powietrznych, których amunicja ulega zużyciu.

Głównym miejscem jest baza z której gracz operuje. Pomiędzy misjami gracz może w niej naprawiać pojazdy, dobierać uzbrojenie. Może też handlować ze Szperaczami na zasadzie wymiany – wymieniamy to co uważamy za zbędne lub co mamy w dużej ilości za taką broń/wyposażenie które by się nam przydało. Przed każdą misję trzeba zarządzić odprawę tj. wybrać ludzi z odpowiednimi specjalizacjami, uzbroić i wyposażyć ich oraz wybrać pojazdy, które wezmą udział w walce.

Co do misji to nie ma ich dużo ale za to są one rozbudowane, różne od siebie i nie nudzące. Warto zwiedzić całą mapę bo można wtedy znaleźć jakąś dodatkową broń lub pojazd. Dużym atutem są aż 3 możliwe zakończenia. Rozpoczęcie gry od nowa albo od jakiejś misji by dotrzeć do innego zakończenia nie jest wcale czymś nieprzyjemnym bo kto raz przeszedł tą strategię to do niej wróci – pomimo swoich niedoskonałości jest to wciągająca gra.

– INFO –

data polskiej premiery – czerwiec 2003, polski dystrybutor – Cenega

oficjalna strona – brak, fan site – brak

multiplayer – TAK

[Następny wpis tej kategorii to „Theatre of War 3: Korea”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s