Theatre of War 3: Korea

Posted: 10/02/2011 in Gry Strategiczne

Gry w produkcji – Theatre of War 3: Korea (RTT)

Theatre of War to kolejna seria gier strategicznych po Men of War która porzuca tematykę II WŚ na rzecz konfliktów zbrojnych z czasu Zimnej Wojny. Tym razem jednak najnowsza odsłona ToW będzie o pierwszym poważnym konflikcie tego okresu czyli o Wojnie koreańskiej (1950-1953).

Theatre of War 3: Korea oferować ma graczowi 2 kampanie do rozegrania: amerykańską i północnokoreańską, z tym że ich przebieg ma być nieliniowy czyli zależny decyzji od gracza.

Kampanie będą rozgrywane w 2 trybach: taktycznym i strategicznym. Pierwszy tryb to nic innego jak rozegranie bitwy, tyle, że  w ToW3K dowodzi się grupami żołnierzy więc skala starć powinna zadowolić graczy, którzy nie lubią dowodzić pojedynczymi żołnierzami. Tryb strategiczny to nic innego niż planowanie jak najbardziej korzystnego rozmieszczenia swoich wojsk  na obszarze krajów objętych wojną. A twórcy chwalą się że w mapach odwzorowali autentyczne ukształtowanie terenu Półwyspu Koreańskiego.

Pojazdy obu stron, których zapowiada się spora ilość są głównie pochodzą z okresu II WŚ więc osobom, którym spodobały się poprzednie części Theatre of War nie będą miały większego kłopotu z ich skutecznym wykorzystaniem na polu walki. Oczywiście między 1945 a 1950 technika wojskowa poszła do przodu i nie zabraknie też pojazdów nowocześniejszych – pojawią się m.in. helikoptery ale nie będzie ich dużo. Dzięki helikopterom będzie można stosować nowe taktyki, przykładowo będzie można przetransportować oddziały żołnierzy szybko na duże odległości i wysadzić ich na zapleczu wroga by odwrócić jego uwagę. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie broni wsparcia piechoty typu ciężki karabin maszynowy obsadzony przez kilku żołnierzy. Znacznie wzmocni to siłę piechoty.

Dobra wiadomość jest też taka że twórcy obiecali dołączyć do gry narzędzia za pomocą których będzie można tworzyć własne misje.

Jeżeli komuś nie podoba się tematyka gry to polecam obejrzeć wcześniej film „Braterstwo broni„, którego akcja ma miejsce podczas wojny między Koreami. Po jego oglądnięciu aż będzie się chciało dokopać komunistom (lub kapitalistom).

– INFO –

update -> pierwszy, krótki zwiastun

data polskiej premiery – maj 2011, polski dystrybutor – Cenega

strona wydawcy – www.1cpublishing.eu, sporo info o ToW na www.battlefront.com

multiplayer – TAK

[Następny wpis tej kategorii to „War on Terror”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s