Siła ognia

Posted: 18/03/2011 in Gry Strategiczne

Gry wydane – Siła ognia / Will of Steel | 2005 – Gameyus

Will of Steel to przedostatnia strategia „współczesno-militarna” z mojej listy. Niestety należy ona do tej drugiej grupy gier, które są przeciętne, nie wnoszą nic nowego i nie zapewniają ciekawej rozgrywki. A szkoda, ponieważ zapowiadała się ciekawie.

INTRO

W grze gracz wciela się w postać Williama Steel’a z Korpusu Piechoty Morskiej USA, który podczas 2 kampanii (w Afganistanie i Iraku) będzie dowodził oddziałami amerykańskimi. Każda z kampanii posiada 8 misji.

Do dyspozycji gracz ma kilka typów pojazdów (w tym helikoptery bojowe), sporo różnych jednostek piechoty oraz trochę możliwości wsparcia taktycznego. Wróg też jest całkiem dobrze wyposażony w jednostki. Misje głównie maja miejsce na terenie zurbanizowanym ale nie zabraknie też starć na otwartych przestrzeniach.

GAMEPLAY

Mechanika gry i możliwości prowadzenia walki są bardzo ubogie. Także grafika dzisiaj wygląda na ubogą. Nie oznacza to jednak, że twórcy chcieli robić byle jaką strategię. Ich przyłożenie się do gry widać chociażby na przykładzie interfejsu gracza, który wygląda konkretnie. Ogólnie wyszło jak wyszło i jeśli ktoś chciałby sobie zagrać w WoS to niech lepiej wybierze sobie jedną ze sprawdzonych i udanych strategii.

CIEAWOSTKA

To właśnie WoS to pierwsza strategia w której umożliwiono sterowanie jednostkami za pomocą komend głosowych a nie jak się mogło wydawać że pierwszą taką grą był EndWar. Co prawda to  sterowanie głosem było ograniczone tylko do najprostszych poleceń ale i tak było dużą nowością w grach strategicznych.

INFO

Nośnik – 1 CD

Muliplayer – NIE

Wersja językowa – polska

Galeria obrazków (144) z gry

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s