Richard Herman – książki.

Posted: 21/03/2011 in Książki Militarne

W Polsce wydano 10 z 11 książek tego autora.

1. „Bariera” / „Firebreak” (1991) *

1990, Amber, ~320 stron

„Irak przygotowuje atak na Izrael. Głowice rakiet wymierzonych w Jerozolimę zawierają nową śmiercionośną broń chemiczną – paraliżujący gaz bojowy. Izrael jest gotowy odpowiedzieć uderzeniem nuklearnym. Tylko zniszczenie pilnie strzeżonych irackich zakładów chemicznych może zapobiec totalnej wojnie. Niebezpieczną akcję ma przeprowadzić amerykańska eskadra myśliwców F-15 porucznika Matta Pontowskiego…”

2. „Czarne skrzydła” / „Dark wing” (1994) *

1997, Amber, ~400 stron

„Legendarny pilot pułkownik Matt Pontowski po latach pracy sztabowej w Pentagonie dostaje przydział do jednostki bojowej. Zostaje dowódcą dywizjonu najnowocześniejszych samolotów myśliwsko-szturmowych. Nie podejrzewa, że wkrótce jego piloci wezmą udział w prawdziwych walkach nad Chinami. Od odwagi pułkownika Pontowskiego mogą zależeć losy świata…”

3. „Orle szpony” / „Force Of Eagles” (1990) *

1998, Amber, ~352 strony

„Pilnie strzeżone więzienie w górach Zagros. Irańscy fundamentaliści przetrzymują tu amerykańskich lotników, którzy zostaną wkrótce wywiezieni gdzieś w nieznane. W Białym Domu zapada decyzja: uwolnić jeńców. Operację mają przeprowadzić oddziały komandosów i samoloty F-15E i F-111. Ale jej powodzenie zależy od jednego człowieka – zbiegłego z irańskiego więzienia oficera amerykańskich sił powietrznych, który w niedostępnych górach prowadzi samotną walkę z fanatycznym wrogiem…”

4. „Brzemię władzy” / „Power Curve” (1997)

1998, Amber, ~383 strony

„Komunistyczne Chiny uderzają na Japonię. Prezydent USA Madeline Turner za wszelką cenę chce uniknąć konfrontacji. Ale przekonani o swojej bezkarności chińscy przywódcy porywają jej przyjaciela, wysłanego na negocjacje generała Bendera. Osamotniona Madeline Turner podejmuje ryzykowną grę: jeden fałszywy ruch może oznaczać nie tylko śmierć Bendera i utratę urzędu, lecz światowy konflikt nuklearny…,,

5. „Sam przeciwko wszystkim” / „Against All Enemies” (1998)

1999, Amber, ~365 stron

„Muzułmańska organizacja terrorystyczna prowadzi na terenie Sudanu eksperymenty z groźną bronią biologiczną. Amerykanie wysyłają niewidzialny dla radaru, supernowoczesny bombowiec, który ma zniszczyć laboratorium. Samolot zostaje jednak zestrzelony, a dwaj piloci schwytani. O zdradę oskarżony jest amerykański oficer sił powietrznych. Tylko prawnik Hank Sutherland wątpi w jego winę. Stopniowo demaskuje prawdziwych zdrajców i potężny spisek, który zagraża Stanom Zjednoczonym”

6. „Na ratunek Polsce” / „Egde Of Honor” (1999) *

1999, Amber, ~367 stron

„Rok 2004. Faktyczną władzę w Rosji sprawuje przestępcze podziemie. Kontrolowany przez mafię rząd zamierza zaatakować i podporządkować sobie Polskę, przez którą wiodą narkotykowe szlaki na Zachód. Tajne porozumienie z niemieckimi rewizjonistami przewiduje kolejny rozbiór państwa polskiego. Ekspansjonizm rosyjskiego kolosa, który wciąż dysponuje potężnym arsenałem militarnym, budzi niepokój Stanów Zjednoczonych. Prezydent Madeline Turner musi pomóc Polsce, by przywrócić równowagę w Europie. Ta decyzja może oznaczać wojnę, która zmieni oblicze świata.„

7. „Honor i służba” / „Call to Duty” (1993)

2000, Amber, ~413 stron

„Pogranicze Birmy, Laosu i Tajlandii. Potężny szef narkotykowej mafii snuje złowieszcze plany dominacji nad całym światem. Prezydent USA postanawia wysłać amerykańskie siły w rejon okrytego złą sławą „Złotego Trójkąta”. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy tajscy piraci porywają córkę senatora Stanów Zjednoczonych…”

8. „Żelazne wrota” / „Iron Gate” (1996) *

2000, Amber, ~408 stron

„Rząd USA jest zaniepokojony sytuacją polityczną w RPA,gdzie prowadzone są prace nad bronią atomową. ONZ wysyła do Południowej Afryki swoje oddziały. Akcja sił międzynarodowych kończy się jednak fiaskiem. Zadanie dotarcia do pilnie strzeżonej bazy w głębi kraju otrzymuje teraz superagent amerykańskiego wywiadu.”

9. „Morze trojańskie” / „The Trojan Sea” (2001)

2001, Amber, ~399 stron

„Podpułkownik Michael Stuart jest zapalonym żeglarzem. Podczas rejsu huragan zmusza go do schronienia się na Kubie. W porcie Michael zwraca uwagę na tajemniczy statek badawczy, o którym jednak szybko zapomina po powrocie do Stanów. Ale ktoś pamięta o nim. A Michael staje się celem… Właśnie, czyim? Żeby się tego dowiedzieć, musi wrócić na Kubę, wymykając się myśliwcom Castro, płatnym zabójcom i agentom FBI…”

10. „Ostatni feniks” / „The Last Phoenix” (2002) *

2004, Amber, ~376 stron

„Irak, Iran i Syria atakują Arabię Saudyjską. Chiny uderzają na południowo-wschodnią Azję. Jest jednak gorszy scenariusz: tajne porozumienie islamskich fanatyków i azjatyckiej potęgi wymierzone w Stany Zjednoczone. Tylko ludzie generała Matta Pontowskiego mogą mu przeszkodzić. Pod warunkiem, że wyjdą cało z samobójczej misji…”

* główny bohater to Matt Pontowski

[Następny wpis tej kategorii to „Mark Joseph – info + książki”]

Komentarze
 1. Joanna pisze:

  „Na ratunek Polsce” Richard Herman Jr
  „Edge of Honor”

  Wspaniała fikcja literacka z sympatią do Polski w tle.

  Przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu i pozostawiła po sobie BARDZO pozytywne wrażenie. Początkowo podobał mi się tylko jej tytuł „Na ratunek Polsce” ale fabuła okazała się jeszcze lepsza.
  Rosja i Niemcy planują czwarty rozbiór Polski a to bardzo nie podoba się pani prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Prezydent Madeleine Turner postanawia pomóc Polsce i w ten sposób przywrócić równowagę również w Europie.
  Mnie osobiście bardzo pozytywnie utkwiła w pamięci książka Pana Hermana i wyczuwałam w niej ogromną sympatię do Polski i Polaków. Kiedyś gdzieś natknęłam się na negatywną jej opinię i tym czytelnikom pragnę tylko delikatnie zwrócić uwagę – to nie jest literatura faktu ale wspaniała fikcja literacka z sympatią do Polski w tle.
  „Na ratunek Polsce” Richarda Hermana tak mnie zauroczyła, że zaraz po jej przeczytaniu i oddaniu (była pożyczona) postanowiłam natychmiast zakupić ją do swojej biblioteczki. Tak też uczyniłam i od tamtej pory polecam tę książkę wszystkim dookoła.

  Pozdrawiam
  Joanna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s