World in Conflict – ogólnie

Posted: 27/03/2011 in Gry Strategiczne

Gry wydane – World in Conflict Complete Edition

2009, Ubisoft (World in Conflict – 2007, Massive Entertainment / CD Projekt)

World in Conflict z dodatkiem Soviet Assault nie trzeba przedstawiać, ponieważ ta udana strategia wśród graczy jest bardzo dobrze znana. Popularność tej gry bierze się z dużego stopnia grywalności, ładnej oprawy graficznej i ciekawego tła fabularnego. Chociaż najlepszy czas tej gry przeminął to ciągle istnieje spora grupa aktywnych graczy i scena modderska jest nadal aktywna.

/ World in Conflict , World in Conflict: Soviet Assault , World in Conflict Complete Edition , PC , gra , strategia , rts , trailer , gameplay , jednostki , pomoce taktyczne , mody , wymagania , cena /

TRAILER

1. Wojna

W (alternatywnej) historii zaprezentowanej w WiC pod koniec Zimnej Wojny, w 1989 roku ZSRR będące na skraju zapaści ekonomicznej rozpoczynają III Wojnę Światową atakując Europę. Temat niby oklepany ale jak widać dało się z niego jeszcze dużo wycisnąć (pomysł ataku Sowietów na Seattle w celu odwrócenia uwagi USA od Europy). Przebieg tej wojny pokazany poprzez misje na pewno nie jest nudny, co prawdopodobnie jest zasługą Larry’ego Bonda, który był konsultantem tej strategii.

Do wykonania łącznie jest 20 misji (14 po stronie Amerykanów jako porucznik Parker i 6 po stronie Sowietów jako porucznik Romanov) – jak na strategię dość sporo. Misje rozgrywają się w wielu państwach (Francja, Niemcy, Norwegia, Rosja, USA – Wschodnie i Zachodnie Wybrzeże) co gwarantuje urozmaiconą scenerię.

2. Czym walczymy?

> Każda z 3 stron konfliktu posiada 21 rodzajów jednostek zgrupowanych w 4 grupach (pancerz, helikoptery, piechota i wsparcie, w grze wieloosobowej gracz może dowodzić jedną z nich). Jednostki tych stron są praktycznie tych samych klas i różnią się głównie wyglądem i nazwą.

> 11 pomocy taktycznych podzielonych na 3 kategorie (nie zadające obrażeń, uderzenia selektywne, uderzenia obszarowe). Niestety ilość pomocy jest sztucznie nadmuchana, ponieważ niektóre pomoce różnią się od siebie minimalnie.

GAMEPLAY


1. Grywalność

Kampania jest bardzo dynamiczna, wróg do końca misji nie daje spokoju i zawsze jest coś do zrobienia – gracz na pewno się nie będzie nudził. Prawdziwą frajdę z rozgrywki czerpie się jednak z rozbudowanego trybu wieloosobowego, wykonując misje w kooperacji.

2. Mankamenty

W WiC główny postawiono na rozgrywkę i dlatego też nie jest to gra zbyt realistyczna. Poszczególne frakcje pod względem jednostek za mało się różnią od siebie. Najgorzej jest z piechotą, w której są tylko podstawowe rodzaje oddziałów. Niestety ta strategia faworyzuje bezmyślne stosowanie zmasowanych ataków poważnie ograniczając stosowanie bardziej skomplikowanych taktyk prowadzenia walki. W niektóre aspekty gry są też niepotrzebnie skomplikowane (piechota powinna automatycznie opuszczać budynki tuż przed ich zniszczeniem, helikoptery powinny automatycznie wypuszczać flary gdy zostaną namierzone itp).

3. Oprawa audio-wizualna

Grafika w grze (ustawiona na najlepszą jakość) nawet dzisiaj prezentuje się bardzo dobrze, twórcom nie można zarzucić, że się nie przyłożyli do tego elementu gry. Szczegółowo wykonane jednostki, widowiskowe efekty specjalne i całkiem bogate w elementy otoczenie mają duży udział w pozytywnym odbiorze gry.

Także wysoki poziom prezentuje oprawa muzyczna gry, której poświęcono należytą uwagę podczas tworzenia gry.

Wymagania sprzętowe:

Pentium 4 2.5 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 9 GB HDD, XP/Vista,

Nośnik: 1 DVD,

Wersja językowa: polska,

Multiplayer: TAK, kooperacja,

Edytor: TAK,

Oficjalna strona: worldinconflict.uk.ubi.com

Cena: 55 zł (w sklepie, + koszty przesyłki)

[Następny wpis tej kategorii to „World in Conflict – mody i mapy”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s