Ralph Peters – książki.

Posted: 17/04/2011 in Książki Militarne

W Polsce wydano 6 z 18 książek tego autora.

  1. Zmierzch bohaterów” / „Twilight of Heroes” (1999)

1999, Adamski i Bieliński, ~ 332 strony

„W położonej na odludziu boliwijskiej wiosce zostaje zmasakrowany oddział amerykańskich żołnierzy, pełniący misję dobrej woli. Zabójcy znikają bez śladu. Wydarzenia rozgrywające się w dżungli wywołują kryzys w Waszyngtonie…”

  1. Diabelski ogród” / „The Devil’s Garden” (1998)

2000, Adamski i Bieliński, ~ 299 stron

„Kiedy na Górnym Kaukazie porwana zostaje pracowniczka amerykańskiej misji humanitarnej, nikt początkowo nie zwraca na to większej uwagi – w tych okolicach to nic nadzwyczajnego.
Jednak wkrótce okazuje się, że jest córką wpływowego senatora, od którego decyzji zależy ustalenie trasy rurociągu kaspijskiego – priorytetowej dla Rosji, Europy i USA sprawy.
Do akcji wkraczają siły specjalne i wywiady Rosji, Azerbejdżanu i… Niemiec. Współpracę w odzyskaniu dziewczyny deklarują nawet fundamentaliści…
Sprawa przybiera niespodziewany obrót, kiedy attache wojskowy USA w Baku, pułkownik Evan Burton, przekonuje się, że dla wszystkich zainteresowanych najlepszym rozwiązaniem byłaby… śmierć porwanej.”

  1. Rok 2020” / „The War in 2020” (1991)

2001, Adamski i Bieliński, ~ 389 stron

„Fabuła rozpoczyna się w 2005 roku w Afryce. W pogrążonym w chaosie z Zairze interweniuje elitarny amerykański korpus powietrznodesantowy. Na Czarnym Kontynencie szaleje nieznana choroba. Wojska USA zostają rozbite przez siły Republiki Południowej Afryki, wspierane i wyposażane przez Japonię… Epidemia nie daje się opanować i rozprzestrzenia się na cały świat.
Japonia staje się największą potęgą na świecie, dzięki swojej „kosmicznej” technologii. W USA w związku z epidemią, wybuchają zamieszki a ich zachodnią cześcią władają gangi… Po konsolidacji rządu amerykańskiego i opanowniu sytuacji wewnętrznej, USA rozpoczynają proces odzyskiwania swych utraconych wpływów. „Rekonkwista” zaczyna się od Meksyku, w którym USA walczą z projapońską rebelią.
Finałowym etapem amerykańsko-japońskiego starcia jest konflikt w… Związku Radzieckim. ZSRR nie upadł, ale jest w stadium rozkładu. Co więcej, jest atakowany przez Zjednoczonej Republiki Islamskiej, dowodzone przez japońskich wojskowych, które wraz z rebeliantami z azjatyckich republik radzieckich. Z pomocą dla ZSRR przybywają wojska amerykańskie dowodzone przez głównego bohatera, weterana wszystkich kampanii…”

  1. Żołnierz doskonały” / „The Perfect Soldier” (1995)

2001, Adamski i Bieliński, ~ 254 strony

„W rosyjskim łagrze na Dalekiej Północy pluton egzekucyjny KGB roztrzeliwuje kolejną partię więźniów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że oficerami są amerykańscy piloci zestrzeleni nad Koreą – i że jest 1989 rok…”

  1. Zdrajca” / „Traitor” (1999)

2002, Adamski i Bieliński, ~ 223 strony

„Podpułkownik John Reynolds w tajemniczych okolicznościach traci dwóch kolegów, wkrótce potem ginie jego dziewczyna, wreszcie sam zostaje wciągnięty w intrygę prowadzoną przez agendy rządowe, koncerny zbrojeniowe i wywiady obcych państw, zainteresowanych uzyskaniem kontraktu na myśliwiec wielozadaniowy nowej generacji. Kiedy seria zamachów bombowych we Francji i USA zaczyna grozić zniszczeniem nowej technologii, John zaczyna rozumieć, że stawką w tej grze może być jego życie.”

  1. Na Bałkanach bez zmian” / „There Is Now War in Melnica” (z antologii, brak roku publikacji)

2003, Adamski i Bieliński, ~ 118 stron

„Podczas misji obserwacyjnej na Bałkanach dwaj przedstawiciele ambasady USA biorą udział w ekshumacji cywilów spoczywających w zbiorowych mogiłach. Tego samego wieczora zostają porwani przez grupę zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn…”

[Następny wpis tej kategorii to „R.J. Pineiro – info, książki”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s