Patrick Robinson – książki.

Posted: 14/05/2011 in Książki Militarne

W Polsce wydano 9 z 12 książek tego autora.

  1. Klasa Nimitz” / „Nimitz Class” (1997)

1999, Puls, ~429 stron

„Symbol potęgi Stanów Zjednoczonych, lotniskowiec klasy Nimitz z sześcioma tysiącami ludzi na pokładzie w mgnieniu oka przestaje istnieć! Jak to się stało, jak do tego doszło, że ten oceaniczny lewiatan, wyparowuje w błysku jądrowej eksplozji?”

  1. Klasa Kilo” / „Kilo Class” (1998)

2001, Puls, ~431 stron

„Trudny do wykrycia rosyjski okręt podwodny klasy Kilo, przystosowany do przenoszenia broni nuklearnej, spędza sen z powiek dowódcom amerykańskiej marynarki wojennej. Gdy Chiny zamawiają dziesięć takich jednostek, Ameryka za wszelką cenę musi doprowadzić do zerwania kontraktu. Wybucha tajna, niewypowiedziana wojna i toczy się w głębinach oceanów świata oraz na rzekach i jeziorach północno-zachodniej Rosji.”

  1. H.M.S. Unseen” (1999)

2001, Rebis, ~445 stron

„Podczas ćwiczebnego rejsu u wybrzeży angielskich ginie bez śladu brytyjski okręt podwodny HMS Unseen. Rok później podobny los spotyka najbezpieczniejszy samolot pasażerski świata – Concorde’a. Kolejne wydarzenia naprowadzają najtęższe głowy wywiadu amerykańskiego na trop niezwykle przebiegłego szpiega i terrorysty, irlandzkiego komandora Beniamina Adnama, który – kierując się szczególną misją – ma w zanadrzu niejedną jeszcze brawurową akcję. kto kogo przechytrzy?”

  1. USS Seawolf” (2000)

2002, Rebis, ~448 stron

„USS Seawolf, cichy i śmiertelnie groźny najnowocześniejszy okręt podwodny US Navy, otrzymuje supertajne zadanie: ma wykryć i szpiegować nowiutki chiński niszczyciel klasy Xia. W wyniku jednak szokującego, elementarnego błędu w sztuce okręt wraz z całą załogą dostaje się w ręce wroga. Dowódca chińskiej marynarki, nie wiedząc nawet, że jednym z oficerów podwodniaka jest… syn prezydenta Stanów Zjednoczonych, przenosi jeńców do silnie strzeżonego więzienia. Amerykanie decydują się na niezwykle niebezpieczną, brawurową akcję. Rozpoczyna się wyścig z czasem, o najwyższą stawkę.”

  1. Bunt na USS Shark” / „The Shark Mutiny” (2001)

2002, Rebis, ~447 stron

„Rok 2007. Seria wielkich, podwodnych eksplozji w cieśninie Ormuz wywołuje straszliwy pożar na trzech największych tankowcach świata. Dowody wskazują, że jest to dzieło Iranu oraz Chińskiej Republiki Ludowej. Oddziały Marynarki Wojennej USA wypływają na przestarzałej łodzi podwodnej USS „Shark”. Mają do wykonania dwie tajne misje – unieruchomienie chińskiej rafinerii, oraz zniszczenie bazy chińskiej marynarki wojennej w Birmie. Sprawy przybierają jednak bardzo niekorzystny obrót.”

  1. Barracuda 945” (2003)

2004, Rebis, ~440 stron

„Krwawa bitwa na ulicach palestyńskiego Hebronu kończy się tajemniczym zniknięciem majora Raya Kermana, wysokiego oficera brytyjskich sił specjalnych. W następnych miesiącach rządy Wielkiej Brytanii i USA odnotowują serię straszliwych ataków terrorystów spod znaku Hamasu. Najtęższe głowy wywiadu dochodzą do wniosku, że kryje się za tym jakiś wojskowy geniusz. Podczas gdy Pentagon pozostaje bezsilny wobec przeciwnika, którego nie można wykryć, admirał Morgan, doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego, planuje zdecydowane działania odwetowe”

  1. Tsunami” / „Scimitar SL-2” (2004)

2005, Rebis, ~380 stron

„Znany wulkanolog znika tuż po swoim odczycie. Rok później niespodziewanie wybucha wulkan Mount St. Helen w stanie Waszyngton. Nowy prezydent USA nie widzi związku między tymi wydarzeniami, ale dla byłego doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego, admirała Morgana, są one jak sygnał alarmowy. Czyżby Ray Kerman, osławiony terrorysta z Hamasu, znów zaczął działać? Podejrzenia szybko się potwierdzają – Hamas stawia USA ultimatum, grożąc zesłaniem na Wschodnie Wybrzeże gigantycznego tsunami. Morgan wie, że może je wywołać tylko uderzenie głowicy atomowej w Cumbre Vieja, wulkan na Wyspach Kanaryjskich. Kieruje operacją „Przypływ” – ewakuacją ludzi i poszukiwaniami okrętu podwodnego mogącego wystrzelić rakietę.”

  1. Myśliwy” / „Hunter Killer” (2005)

2007, Rebis, ~422 strony

„Arabia Saudyjska znalazła się na krawędzi rewolucji. Następca tronu książę Nasir, islamski fundamentalista, decyduje się na reformę najszybszą i radykalną drogą – przez zamach stanu. By zniszczyć saudyjski przemysł naftowy i doprowadzić monarchię do bankructwa, potrzebuje sprzymierzeńca ? państwa dysponującego poważną siłą morską, które zechciałoby mu pomóc w zamian za część energetycznego bogactwa. Wybór pada na Francję. Na czele rebelii staje najemnik – tajemniczy pułkownik Jacques Gamoudi, zwany Myśliwym. Stawką jest przyszłość nie tylko Arabii Saudyjskiej, ale i całego globu. Kiedy światowe rynki naftowe pogrążają się w chaosie, Amerykanie odkrywają tajemnicę i oskarżają Francuzów na forum międzynarodowym. Zaczyna się morderczy wyścig. Teraz Myśliwy sam stał się zwierzyną ? polują na niego i francuskie, i amerykańskie siły specjalne…”

  1. Niewidzialna siła” / „Ghost Force” (2006)

2009, Rebis, ~448 stron

„Rok 2011. Nękanej niedoborem energii i kryzysem politycznym Rosji grozi secesja Syberii i odcięcie od najważniejszego źródła ropy. W poszukiwaniu zasobów Kreml decyduje się zagrać na emocjach argentyńskiej generalicji, pragnącej odwetu za zebrane przed trzydziestu laty na Falklandach cięgi od Brytyjczyków. Wysłany z zadaniem odbicia spornego archipelagu zespół Royal Navy ponosi jednak druzgocącą klęskę. Do akcji więc wkracza policjant świata – Stany Zjednoczone. Legendarny komandor Rick Hunter otrzymuje zadanie możliwe do wykonania jedynie przez jego „niewidzialną siłę” – wyzwolić zajęte przez Argentyńczyków wyspy…”

[Następny wpis tej kategorii to „Timothy Rizzi – info + książki”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s