Vladimir Wolff – info + książki.

Posted: 10/06/2011 in Książki Militarne

Polscy pisarze – Vladimir Wolff (pseudonim).

Ogólne info o autorze.

Vladimir Wolff – od urodzenia związany z zachodnim Pomorzem. Historyk z wykształcenia i zamiłowania. Jego specjalizacja to dzieje Niemiec i Rosji. Znajomość tematu i brak współczesnej polskiej literatury o charakterze politycznym i militarnym sprawiły że postanowił podjąć wyzwanie i zmierzyć się z tematem wojennego thrillera.

wywiad z pisarzem (z 22.09.2011)

Jego książki.

1. „Stalowa kurtyna”

Wydawnictwo:   Ender (Warbook)
Rok wydania:   2010
Liczba stron:   ~368

„Zakrojone na wielką skalę manewry wojskowe na Białorusi „Zachód 2009” stały się początkiem inwazji na Polskę. Niespodziewany atak, poprzedzony akcjami dywersyjnymi na gruncie politycznym i wojskowym, stawia naszą armię w równie trudnej sytuacji, jak wojska hetmana Żółkiewskiego pod Kłuszynem w 1610 roku. Okazuje się, że słowa słynnego wodza sprzed czterystu lat cały czas są aktualne: „Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie!”

2. „Czerwona apokalipsa”

Wydawnictwo:   Ender (Warbook)
Rok wydania:   2010
Liczba stron:   ~368
” Kadencję prezydenta Ukrainy Janukowycza szybko przerywa katastrofa lotnicza. Rządy jego następcy, Juszczenki, jeszcze szybciej kończy kula snajpera. Ukraina pogrąża się w okrutnej wojnie domowej. Gdy do Kijowa przybywa sekretarz stanu USA Hillary Clinton, by udzielić poparcia premier Julii Tymoszenko, zamachowcy znów atakują… Ameryka musi zareagować. Okręty VI Floty wpływają na Morze Czarne. Do baz w Turcji przybywają kolejne dywizjony F-15. Bitwa o Krym rozpoczęta. A nad Wisłą znów brzmią ułańskie trąbki: „Lwów zdobędziemy, Wilno odbijemy!”. Rosomaki przekraczają granicę. Ukraina nie jest sama. Lecz Rosja nie zamierza biernie czekać na rozwój wypadków. Zrobi wszystko, by jednak osiągnąć cel. To właśnie na taką chwilę przygotowała „Czerwoną apokalipsę”.”

3. „Piaski Armagedonu”

Wydawnictwo:   Ender (Warbook)
Rok wydania:   2011
Liczba stron:   ~416

„Apokaliptyczna wizja zagłady świata może się ziścić już teraz. Płonie Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa – na ich zgliszczach żydowscy ekstremiści chcą zbudować Trzecią Świątynię Jerozolimską. Przewrót w Egipcie zmienia układ sił w krajach islamu. Muzułmanie całego świata ruszają na świętą wojnę. Pod zieloną flagą Proroka jednoczą się pancerne zagony Egipcjan, Syryjczyków i Irańczyków. Naprzeciw abramsów i zulfikarów stają merkavy. Nadciąga Armagedon… Porucznik Wojska Polskiego Andrzej Wirski wraz ze swoim oddziałem komandosów znajduje się w Izraelu niejako przypadkiem. Podczas zamachu bombowego ratuje piękną Amerykankę. Na tym jednak jego rola na Bliskim Wschodzie się nie skończy…”

 4. „Północny sztorm”

Wydawnictwo:   Ender (Warbook)
Rok wydania:   2011
Liczba stron:   ~368

„Rosja znalazła sposób, by znów realizować imperialne marzenia. Rozwiązaniem jej problemów ekonomicznych ma być ekspansja na terenach Arktyki i aneksja dwudziestu pięciu procent światowych złóż ropy.
Kurs potężnych lodołamaczy atomowych „Jamał” i „Rassija” staje się kursem zdeterminowanego państwa. Błyskawicznie rosną bazy wojskowe i porty na syberyjskich wybrzeżach, wzmocniona zostaje potężna Flota Północna.
Problemy techniczne związane z wydobyciem cennych kopalin w tak ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych są jednak niczym wobec groźby, jaką stanowią pozostali chętni do podziału złóż.
Norwegia wraz ze Szwecją tworzą pakt o wzajemnej pomocy i zwiększają swój potencjał militarny. Nie oddadzą bez walki ani kropli ropy.
Amerykanie i Brytyjczycy, również zaniepokojeni poczynaniami Rosji, wysyłają na Morze Barentsa okręt podwodny klasy Virginia. Dowodzący nim komandor William Kent, as marynarki podwodnej,  musi zebrać jak najwięcej informacji i jednocześnie pozostać w ukryciu. Trafia jednak na godnego przeciwnika.
Stojący na czele Floty Północnej Michaił Lipatow długo czekał na taką chwilę. Zrobi wszystko, żeby ochronić wody, które uważa za rosyjskie. Nie powstrzyma go nawet groźba wybuchu trzeciej wojny światowej.
Napięcie rośnie, sytuacja komplikuje się z każdą chwilą, a o swój interes musi walczyć także Polska. Kapitan Andrzej Wirski wyrusza w kolejną misję. Tym razem jednak nie może wystąpić w  mundurze z biało-czerwoną naszywką.”

5. ? (przygód Wirskiego tom 5)

6. ? (przygód Wirskiego tom 6)

Wyżej wymienione pozycje stanowią część książek z serii <Warbook>.

Reklamy
Komentarze
  1. jestem na etapie „Piasków Armagedonu”. Fajna sprawa, autor daje radę!

  2. Darth Stalin pisze:

    Najpierw czytałem „Stalową kurtynę” – autor mocno wtopił ze znajomością (a raczej jej brakiem…) współczesnego uzbrojenia, szczególnie rosyjskiego (ot chociażby „dwuśrubowy” konwencjonalny OP „Sankt Petersburg”…chociaż od czasow starego dobrego „Kilo” Rosjanie już takiego układu ine stosują… itd. itp.). Sama intryga tez mocno naciągana… no i akcja nie ma miejsca na sensowne rozwinięcie (podobną intrygę taki Clancy rozciągał na drugie tyle stron, co mimo rozmaitej sensownści pomysłów dawało szanse na w miarę przyzwoite rozwinięcie i uzasadnienie).
    Potem były „Piaski Armagedonu” – już lepiej, chociaż po kiego grzyba autor wrzucił motyw z „nowym Mahdim”? Tylko parędziesiąt stron zmarnowanych, bo sam wątek nie miał wpływu na główny tor akcji (ani nawet na poboczne). Zmęczyłem to jakoś, ale zachwcony nie byłem – znowu grzech główny czyli za mało miejsca na sensowne rozwinięcie akcji.
    „Czerwonej Apokalipsy” jeszcze nie ugryzłem, ale mam obawy. Co do „Półocnego Sztormu” podobnie – to są po prostu za cienkie książki, żeby zmieścić w nich całą intrygę i rozbudowaną akcję.
    W ogóle to mam wrażenie, że przynajmniej kilka z tych ksiażek autor miał już napisane wcześniej „do szuflady”, z której je wyciągnął, odkurzył i opublikował. To niestety widać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s